Výuka hry na africké bubny - djembe, dunduny, perkuse

djembe 1

Začátečníci

Kurz je určen všem, kteří mají zájem objevit svůj rytmický a obecně muzikální potenciál. Nejprve se zaměříme na provázanost tělesného pohybu a rytmu, pochopení různých rytmických forem pomocí vokalizace a samozřejmě také na základy techniky hry na djembe a basové bubny. Samotné jádro kurzu spočívá ve výuce některého z 4/4 tradičních rytmů, na kterém si ukážeme typické hudební principy, které se nacházejí uvnitř západoafrické tradice.

čas
pondělí 19:15 - 20:30
místo
Dancer's Club, Koněvova 19, Praha 3 - Žižkov (poslední patro, malý sál)
cena
270 Kč / lekce ( + 50 Kč zapůjčení djembe) 2.100 Kč / permanentka na 8 lekcí se zapůjčením bubnu
další informace
kurz probíhá od 12. 9. 2022
přihlášky a info
cestarytmu@cestarytmu.cz tel. 724 271 277

Mírně pokročilí

Kurz je určen všem, kteří mají zájem prohloubit svůj rytmický a obecně muzikální potenciál. Zaměříme na provázanost tělesného pohybu a rytmu, pochopení různých rytmických forem pomocí vokalizace a samozřejmě také na rozmanité techniky hry na djembe a basové bubny. Samotné jádro kurzu spočívá ve výuce některého z 4/4 či 12/8 tradičních rytmů, na kterém si ukážeme typické hudební principy, které se nacházejí uvnitř západoafrické tradice.

čas
pondělí 17:30 - 19:00
místo
Dancer's Club, Koněvova 19, Praha 3 - Žižkov (poslední patro, malý sál)
cena
300 Kč / lekce ( + 50 Kč zapůjčení djembe) 2.100 Kč / permanentka na 8 lekcí
další informace
kurz probíhá od 12. 9. 2022
přihlášky a info
cestarytmu@cestarytmu.cz tel. 724 271 277

Africký tanec

Tradiční africký tanec reflektuje pohyby každodenního života v celé jeho rozmanitosti. Je dynamický, expresivní a vychází z uvolnění těla a mysli. Můžeme jej rovněž vnímat jako archetypální spojení hudby a pohybu, rytmu a energie. V průběhu workshopu se necháme plně prostoupit rytmem, abychom jej následně mohli zhmotnit v živém a individuálním výrazu…

Africký tanec je ideálním nástrojem pro zlepšení pohybové paměti a celkové koordinace. Důraz klademe na přirozený pohyb, kontakt se zemí, pružnost celé páteře, prostor pro vnímání rytmu, dynamiku pohybu, vnímání vlastního těla a možnost improvizace.

V první části taneční dílny se zaměříme na taneční choreografii, která má základ v tradičních pohybech západoafrického tance.

Kurz je vždy doprovázen živým bubenickým doprovodem.

úroveň
začátečníci až pokročilí
přihlášky a info
Tereza Kerle, firedance@email.cz, tel. 728 521 863