Výuka hry na africké bubny - djembe, dunduny, perkuse

Začátečníci

Kurz je určen všem, kteří mají zájem objevit svůj rytmický a obecně muzikální potenciál. Nejprve se zaměříme na provázanost tělesného pohybu a rytmu, pochopení různých rytmických forem pomocí vokalizace a samozřejmě také na základy techniky hry na djembe a basové bubny. Samotné jádro kurzu spočívá ve výuce některého z 4/4 tradičních rytmů, na kterém si ukážeme typické hudební principy, které se nacházejí uvnitř západoafrické tradice.

čas
pondělí 19:30 - 20:45
místo
budova OA Kollárova 5, Praha 8 - Karlín
cena
180 Kč / lekce ( + 30 Kč zapůjčení djembe) 1.250 Kč / permanentka na 8 lekcí
další informace
kurz probíhá od 27. 1. 2020
přihlášky a info
cestarytmu@cestarytmu.cz tel. 724 271 277

Mírně pokročilí

Kurz je určen všem, kteří mají zájem prohloubit svůj rytmický a obecně muzikální potenciál. Zaměříme na provázanost tělesného pohybu a rytmu, pochopení různých rytmických forem pomocí vokalizace a samozřejmě také na rozmanité techniky hry na djembe a basové bubny. Samotné jádro kurzu spočívá ve výuce některého z 4/4 či 12/8 tradičních rytmů, na kterém si ukážeme typické hudební principy, které se nacházejí uvnitř západoafrické tradice.

čas
pondělí 17:30 - 19:15
místo
budova OA Kollárova 5, Praha 8 - Karlín
cena
200 Kč / lekce ( + 30 Kč zapůjčení djembe) 1.400 Kč / permanentka na 8 lekcí
další informace
kurz probíhá od 27. 1. 2020
přihlášky a info
cestarytmu@cestarytmu.cz tel. 724 271 277

Kurz taneční performance a kreativního pohybu v prostoru

Tanec, performance, bdělá přítomnost + improvizace live v terénu

Můžete se těšit na: - současné pohybové techniky, ve kterých se zaměříme na niternou práci s vlastním tělem a jeho umístěním v prostoru - ponoření se do principů site specific performance - autentický pohyb (naslouchání svému tělu a impulzům, které přicházejí; tělo "promlouvající" v přítomném okamžiku.)

V některých lekcích kurzu se zaměříme na contemporary performance/devising theatre + viewpoints + bodyweather exc.

Pro všechny úrovně pokročilosti. Kurz je určen pro tanečníky i netanečníky, performery, muzikanty, divadelníky a improvizátory.

čas
STŘEDY 1x za 14 dní 17:30 - 19:00 (začínáme 30.1. 2019)
místo
budova OA Kollárova 5, Praha 8 - Karlín
cena
cena semestru: Kč 3500,- (12 lekcí) Cena za lekci: Kč 350,-
přihlášky
firedance@email.cz, www.terezakerle.cz

Africký tanec

Tradiční africký tanec reflektuje pohyby každodenního života v celé jeho rozmanitosti. Je dynamický, expresivní a vychází z uvolnění těla a mysli. Můžeme jej rovněž vnímat jako archetypální spojení hudby a pohybu, rytmu a energie. V průběhu workshopu se necháme plně prostoupit rytmem, abychom jej následně mohli zhmotnit v živém a individuálním výrazu…

Africký tanec je ideálním nástrojem pro zlepšení pohybové paměti a celkové koordinace. Důraz klademe na přirozený pohyb, kontakt se zemí, pružnost celé páteře, prostor pro vnímání rytmu, dynamiku pohybu, vnímání vlastního těla a možnost improvizace.

V první části taneční dílny se zaměříme na taneční choreografii, která má základ v tradičních pohybech západoafrického tance.

Kurz je vždy doprovázen živým bubenickým doprovodem.

úroveň
začátečníci až pokročilí
přihlášky a info
Tereza Kerle, firedance@email.cz, tel. 728 521 863